Izrādes "NEKAS" apmeklējums Valmieras Drāmas teātrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

29.martā mēs, 9.klašu skolēni, devāmies uz Valmieras Drāmas teātra izrādi “Nekas” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Izrāde veidota pēc Jannes Telleres grāmatas motīviem. Tā vēsta par pusaudžu problēmām, attiecībām ar vecākiem un bailēm no pieaugšanas.

Lugas galvenais varonis ir 7.klases skolnieks Pjērs Antons, kurš neredzēja dzīvei jēgu, un Pjēra klasesbiedri, kuri centās pierādīt, ka jēga tomēr ir.

Arī pats iestudējums nebija tāds, kā ierasts redzēt. Izrāde notika nelielā, tumšā telpā, it kā vēstot par jauniešu dvēselēs 21.gadsimta sabiedrības iesēto tumsu.

Šī luga mums parādīja, kas notiek tad, kad jaunietis sevi uzskata par pārāk pieaugušu un visu zinošu. Luga māca mums to, ka  labāk aprunāties ar vecākiem nekā mēģināt izdarīt visu pašiem un pavisam amorālā veidā, ka nelīdzēs nekādi sodi, bet tā ir katra paša izvēle, pa kuru ceļu dzīvē iet – pareizo vai nepareizo.

Mēs esam ļoti pateicīgi skolotājiem, ka tika dota iespēja uz sevi paskatīties no malas. Tā ir viela vēl ilgām pārdomām...

Informāciju sagatavoja 9.a klases autoru kolektīvs