Kā pareizi izvēlēties "īsto" darbu?

Prakse.lv • 12.10.2017 • Karjeras izvēle

1. Izvērtē apdomīgi!

Izvēloties darbu, pamatojoties uz tā vienkāršajiem pienākumiem un zemajām prasībām, tu liegsi sev iespēju attīstīties. Tavam mērķim vienmēr jābūt nedaudz augstākam par to, ko tu jau spēj.

Ne vienmēr alga ir galvenais kritērijs!

Šī kļūda mūsdienās ir tik izplatīta, ka tie cilvēki, kuri izvēlas darbu, kas ļauj likt lietā viņu prasmes un kurā viņi saņem mazāk, mēdz saskarties ar neizpratni vai pat nosodījumu no apkārtējiem. Bet, strādājot labāk apmaksātu darbu, kurā tu neliec lietā savus talantus, tavā CV gribot negribot parādīsies prasmes, kas tevi nemaz netuvina tavam sapņu darbam.

3. Prestižs amata nosaukums- domā pats!
Darīt to, kas tev padodas un patīk, gan ir, gan izklausās daudz labāk un iespaidīgāk nekā gariem zobiem darīt prestižu darbu. Tu neesi nosaukums!

4. Vadība mēdz veidot karjeru tavā vietā

Apspried ar vadību savas stiprās puses un pienākumus, kas visvairāk atbilst tavām spējām un karjeras iecerēm. Varbūt tev par labu nāks atbildības palielināšana pašreizējā amatā un dažu papildus pienākumu uzņemšanās, nevis vadības ierosinājums pāriet uz ko pilnīgi jaunu, kas tev nemaz nav piemērots.

5. "Ģimenes arods" var kļūt par slogu
Lai gan ir labi iet savu vecāku pēdās, taču tikai tad, ja arī tev piemīt nepieciešamās spējas un kaislība pret šo darbu. Neizvēlies karjeras virzienu tikai tāpēc, ka tas ir tas, ko dara tavi vecāki. Atklāj savus talantus un attīsti savu karjeru, balstoties uz tiem, nevis ģimenes vēsturi!

6. Lai vecāki paši piepilda savus mērķus

Vecākiem ļoti jāuzmanās, lai neapzināti neiepotētu bērnos pienākumu dzīvē paveikt to, kas pašiem nav izdevies, kaut arī bērnu pašu tas nebūt nesaista. Savukārt, bērniem jābūt pietiekami stipriem un nelokāmiem, lai šādam spiedienam nepakļautos, un jāmāk saudzīgi vecākiem paskaidrot, ka viņiem ir pašiem savi sapņi.

7. Izvēlies karjeras/izglītības virzienu, kad esi pamatīgi izpētījis un iepazinis sevi

Tieši tā, pirms ieguldi vairākus darba un mācību gadus un vairākus tūkstošus eiro savā izglītībā, nopietni izanalizē sevi - savas spējas, talantus, vēlmes un arī trūkumus. Tāpat izpēti arī sevi interesējošās nozares, noskaidro, ar ko šāda darba ikdienā nākas saskarties, lai aiztaupītu sev vilšanos un nepatīkamus pārsteigumus, un neiekļautos starp tiem daudzajiem darbaļaudīm, kuri ilgstoši atrodas pilnīgi nepareizā vietā un diendienā dara nemīlamu darbu.

Avots: www.irdarbs.lv