RTU Atvērto durvju dienas 9.-12.klašu skolēiem

Kā jau katru gadu, arī šogad RTU ver vaļā durvis, lai aicinātu topošos studentus, viņu vecākus un citus interesentus ielūkoties RTU ikdienā, iepazīties ar piedāvātajām studiju programmām, ārpusstudiju aktivitātēm – sporta iespējām, radošajiem kolektīviem, Studentu parlamentu, biznesa inkubatoru un citiem ar studiju dzīvi RTU saistītajiem aspektiem. Pasākums norisināsies 26. februārī plkst. 10.00–16.00 tiešsaistē, tāpēc interesentiem ir iespēja tajā piedalīties, neizejot no mājām!

lasīt vairāk »

Ēnu dienas jeb virtuālās skolēnu mācību ekskursijas uzņēmumos.

Ēnu dienasŠogad ēnu dienas tiks aizstātas ar virtuālām ekskursijām. Covid-19 pulcēšanās ierobežojumu dēļ šogad Ēnu dienas vietā tiks rīkotas virtuālas skolēnu mācību ekskursijas uzņēmumos, piemēram, https://enudiena.lv/ekskursijas  un www.profesijupasaule.lv piedāvā dažādas virtuālās ekskursijas, Šajā portālā var iepazīties arī ar dažādām profesijām.

lasīt vairāk »

Vidzemes Augstskola rīko digitālās info dienas skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem

No 26. līdz 27. februārim tiešsaistē norisināsies vidusskolēnu pasākums “Digitālās info dienas”, kā ietvaros skolēni, viņu vecāki un skolotāji varēs apmeklēt lekcijas un satikt mācībspēkus, studentus un aplūkot Vidzemes Augstskolu virtuālā ekskursijā.

lasīt vairāk »

PKK SUPERVĪZIJA

13.01.2021., plkst. 12:00 – 14:00 notika ilgi gaidītā PKK supervīzija, kuru vadīja Inga Pavula.

Kas ir supervīzija?

Supervīziju var definēt kā izglītojošu procesu - izglītības mērķis jebkurā profesijā ir ne tikai iemācīt speciālās zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas, lai tās pielietotu praktiski, izglītojošā supervīzija dod ieguldījumu, lai personisku patību pārveidotu profesionālajā patībā; tā ir viena no metodēm, kas nodod tālāk profesionālās zināšanas, prasmes, iemaņas un vērtības (Zonga,1997; Robinson,1936).

lasīt vairāk »

Motivācija un motivācijas vēstule

Janvāris ir īpašs mēnesis, lai kaltu jaunus plānus, lai domātu par savas karjeras attīstību, domājot ar tīru prātu par katru solīti, kuru tu apzinīgi sper.Tieši tāpēc 10.janvārī 7.b klases skolēniem bija organizēta latviešu valodas nodarbība integrējot karjeras izglītību tajā izmantojot kompeteņču pieeju. Stundas tēmas nosaukums bija: “Motivācija un motivācijas vēstule”, tajā skolēni izprata motivācijas jēgu un nozīmi, saprata atšķirību starp motivāciju un motivācijas vēstuli, iedziļinajās motivācijas vēstules saturā, kā arī izspētija un izprata kā veidot EUROPASS CV t.i.Eiropā populāro un pieņemamu CV ar saviem standartiem un kopējām prasībām.Mans uzdevums kā karjeras konsultanta ir dot skolēniem to ,kas visslabak spētu viņiem palīdzēt un noderēt dzīvē ne tikai šobrīd, bet arī nākotnē ienesot nodarbības saturā arī ilgtspējīgas attīstības elementus.Nodarbības nobeigumā Europass CV un Motivācijas vēstuļu piemēri tika nosūtīti katram skolēnam individuāli, kā arī prezentācijas un videomateriāli. Nodarbības beigās skolēni aizpildīja anketu kā AS, lai varētu saprast vai skolēni saprata un asimilē materiālu.

lasīt vairāk »

Zoom nodarbība "Motivācija un Izglītība"

13.01.2021 plkst.15:30 notika zoom nodarbība 8.-10.klašu skolēniem “Motivācija un izglītība”. Tajā skolēni varēja iepazīties ar termina motivācija, motivācijas jēgu un nozīmi. Skolēni uzzināja, ka MOTIVĀCIJA VEIDOJAS DAŽĀDU FAKTORU IETEKMĒ - AUDZINĀŠANAS, SKOLOTĀJA, KLASES BIEDRU UN VIENAUDŽU ATTIEKSMES, SEKMJU, MĀCĪBU PROCESĀ UN PAŠA PATSTĀVĪGĀS DARBĪBAS REZULTĀTĀ(SKUJIŅA,2000).

lasīt vairāk »

Karjeras nedēļa šogad notika tiešsaistē

No 26. līdz 30.oktobrim visā Latvijā gan klātienē, gan tiešsaistē norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi 2020. gadā galvenokārt notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. 

lasīt vairāk »