Karjeras nedēļa 2021

karjeras nedēļa No 11.oktobra līdz 15.oktobrim Daugavpils 12.vidusskolā notika Karjeras nedēļa jau 9. gadu pēc kārtas sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) , Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi , Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), Latgales Centrālo bibliotēku (LCB)  un profesionālās izglītības kompetences centru (PIKC) Būvniecības tehnikumu - Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozīme ikdienā un karjerā, tagadnes un nākotnes profesijās.

Pasākuma mērķi:

  1. Atklāt IKT nozares daudzveidību un plašo profesiju klāstu
  2. Parādīt, kā IKT prasmes integrējas citās profesijās
  3. Dot iespēju spert pirmo soli, izmēģināt IKT nozarē noderīgas prasmes
  4. Lauzt populārākos stereotipus.

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) joma ietver plašu profesiju spektru, un šīs jomas speciālisti ir būtiska sastāvdaļa jebkurā mūsdienīgā uzņēmumā. IKT profesionāļu pārziņā ir inovācijas un jaunu produktu izstrāde, datu aizsardzība un drošība, sistēmu izveide un uzturēšana, digitālais dizains, datorgrafika, mājas lapu izstrāde un administrēšana, lietu internets un daudzi citi virzieni.

Jauniešu jau esošās, skolā apgūtās datorprasmes ir labs sākums nākotnes IKT kompetenču apgūšanai. Svarīgi tās atpazīt, pilnveidot un izskatīt kā iespēju nākotnes profesijas izvēlē. Karjeras nedēļas ietvaros jaunieši aicināti piedalīties dažādos pasākumos un radīt savus karjeras izvēles risinājumus, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas.

Pieprasījums pēc IKT jomas speciālistiem strauji pieaug. Šīs profesijas pārstāvji ir labi atalgoti, viņiem ir interesants darbs un iespēja strādāt attālināti, plānojot elastīgi savu darba laiku un panākot veselīgu līdzsvaru dzīvē.

Karjeras nedēļa ir iespēja praktiski iepazīt darbu IKT jomā, tiekoties ar iedvesmojošiem profesijas pārstāvjiem, apmeklējot uzņēmumus un karjeras konsultācijas, kā arī piedaloties tiešsaistes pasākumos. Izmanto šīs iespējas!

Nedēļas garumā skolēniem no 1.-12.klasēm bija pieejami dažādi pasākumi, saistīti ar IKT un ne tikai. Piemēram, mācībstunda “Radošā programmēšana”, tiešsaites diskusija jauniešiem “Iedvesmas stāsti - kā es nokļuvu IKT nozarē?”, zīmējumu konkurss “Manas karjeras pēdas”, foto orientēšanās spēle “Izzini Daugavpili ar jaunākajām tehnoloģijām!”, nodarbība “Kreatīvā projekta producēšana”, nodarbība “Komunikācijas līdzekļi militārajā vidē”, nodarbība zoom platformā “Kreatīvā projekta producēšana” PIKC “DDMV “Saules skola” audzēkņi un pedagogi, prezentējot projekta “Līgo” tapšanas procesu, sniegs ieskatu, kā informāciju un komunikāciju tehnoloģijas tiek izmantotas mākslas un reklāmas jomā – filmēšanas un montāžas process, foto sērju izgatavošana, reklāmas izveide un publicēšana, videomateriāla izveide, kā arī atsevišķs pasākums - diskusija skolas audzēkņu vecākiem “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?”. Tiešsaistes diskusijā “Tehnoloģijas ģimenē - draugs vai svešinieks?” tika pārrunāts, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas. Diskusijā piedalījās: Romija Krēziņa - Pusaudžu resursu centra speciāliste un jauniešu mentore; Indra Salceviča - digitālā satura veidotāja, stiliste un divu dēlu mamma; Sarmīte Stikāne - karjeras konsultante, meitas mamma;Andris Bērziņš - TechHub Rīga līdzdibinātājs,  fonda “Change Ventures” vadošais partneris, četru bērnu tēvs; Anna Andersone - Riga TechGirls vadītāja.

 

Informāciju sagatavoja:
Pedagogs – karjeras konsultants
Natālija Mihailova