Lāčplēša dienā – "Dvēseļu putenis"

11.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 10.-12.klašu skolēni skatījās spēlfilmu “Dvēseļu putenis”. Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem atspoguļo latviešu tautas cīņu par neatkarību un to, ka Latvijas valsts esamība nav pašsaprotama. Filma izved cauri vēsturiskajiem notikumiem, padarot tos par personīgo pieredzi.

Galvenajam varonim Artūram ir tikai sešpadsmit, kad viņš dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Tuvu cilvēku zaudējums, pirmā mīlestība, nodevība, karā piedzīvotās šausmas – rūdījums, kas veidoja Artūra raksturu un dzīves uztveri, neatstāj vienaldzīgu nevienu skatītāju.

Dažas skolēnu atsauksmes:

“Man patika filma “Dvēseļu putenis”, jo tā manī raisīja daudz emociju”.

“Man ļoti patika filma “Dvēseļu putenis”. Es sapratu, ka Latvijas valsts neradās “tukšā vietā”, ka tai ir smaga un sarežģīta vēsture. Vēlos šo filmu noskatīties vēlreiz.”

“Filma bija interesanta, aizraujoša. Biju patīkami pārsteigts par filmas kvalitāti, jo man ir skeptiska attieksme pret latviešu filmām.”

”Man ļoti iepatikās filma, neskatoties uz to, ka tā bija par karu, nāvi, traģiskiem cilvēku likteņiem. Tomēr, manuprāt, būtu reālistiskāk, ja beigas nebūtu tik laimīgas. Es vēlētos biežāk skatīties  šādas filmas kopā ar saviem klasesbiedriem”.

“Filma ir laba, liek domāt, bet tāda sajūta, ka tai bija jābūt garākai, lai varētu atspoguļot vairāk vēsturiskos notikumus”.

“Filma bija ļoti smaga, bet diemžēl tā bija realitāte. Dažkārt realitāte ir ļoti, ļoti smaga”.

“Filma ļoti iepatikās, neskatoties uz to, ka man nepatīk vēsturiskas filmas. Ļoti kvalitatīvi nofilmēts, bija patīkami skatīties. Filmā ļoti saprotami izstāstīts par Pirmā pasaules kara notikumiem un sekām”.

            Pēc filmas noskatīšanās skolēni pārrunāja redzēto ar vēstures skolotāju Ievu un literatūras stundās veica uzdevumus darba lapā, rakstīja savu viedokli par filmu, salīdzināja to ar interneta vietnēs publicētajām recenzijām.

Paldies 11.a klases skolēniem un klases audzinātājai Liānai Cecerukai par izteiktajām pārdomām pēc filmas “Dvēseļu putenis” noskatīšanās.

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Signe Kotova