Latvijas simtgades filma "Tēvs Nakts"

14. decembrī 9.b klases skolēni  iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros skatījās simtgades filmu “TĒVS NAKTS” Vienības koncertzālē.

Pēc Ineses Zanderes romāna "Puika ar suni. Stāsts par nosargātu noslēpumu" motīviem tapusī filma vēsta par Žaņa Lipkes ģimenes centieniem glābt ebrejus 2. pasaules kara laikā  traģiskā vēstures situācijā. Filmas režisors Dāvis Sīmanis.

Pirms filmas skolēni tika ievadīti sarežģītajā vēstures tematikā -  noskatījās 3 vēsturnieku izveidotus video materiālus (holokaustā izdzīvojušā, vēsturnieka un muzeja “Ebreji Latvijā” dibinātāja Marģera Vestermaņa materiālu par Žani Lipki –20.gadsimta Latvijas vēstures pētnieka Ulda Neiburga video par holokaustu Latvijā un vēsturnieka Kaspara Zeļļa materiālu par antisemītismu.

Par Daugavpils  vēsturi saistībā ar holokausta tēmu skolēnus uzrunāja Josifs Ročko, muzeja "Ebreji Daugavpilī un Latgalē" gids un novadpētnieks.

9.klases skolēni Latvijas vēstures stundās apgūst tēmas par Otro pasaules karu, un stundā pēc filmas noskatīšanās diskutēja par totalitāro režīmu noziedzīgajiem nodarījumiem. Gan filma “Tēvs Nakts”, gan vēsturnieku video sižeti pirms tam, ir lielisks papildmateriāls mācību stundās apgūtajam saturam.

Informāciju sagatavoja vēstures skolotāja Ieva Purmale