Muzikālā izrāde "Īkstīte" digitālā formātā

5.klašu skolēniem 17.decembrī bija iespēja digitālā veidā noskatīties pazīstamā dāņu pasaku meistara H. K. Andersena pasakas galvenās varones Īkstītes piedzīvojumus krāšņā muzikālā uzvedumā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Pasaka savijusies ar franču baroka ģēnija Marka Antuāna Šarpantjē mūziku no viņa sengrieķu mitoloģijas iedvesmotās operas "Akteons".

Hansa Kristiana Andersena pasaka “Īkstīte” ir pilna aizraujošiem notikumiem un negaidītiem pavērsieniem. Tā stāsta par sievu un viņas sen ilgoto bērniņu – Īkstīti, kuru viņa atrod tulpes ziedā. Par nejauko Krupi, kas lolojumu nolaupa, par Lauku peli un Kurmi, arī Bezdelīgu, kas aizved Īkstīti uz brīnumu pilno Ziedu pasauli, kur viņa satiek Princi. Visi šie notikumi lieliski atklājas arī M. A. Šarpantjē krāsainajā mūzikā - gan skumjā un priecīgā, gan aizrautīgā un humora pilnā. Operas skaistie dziedājumi mijas ar deju soļiem topošo baletdejotāju sniegumā.

Muzikālais uzvedums "Īkstīte" ievadīja skolēnus senās mūzikas pasaulē, kas sasaucas ar mūzikā apgūstamo tēmu. Koncerts 2020. gada vasarā Senās mūzikas festivāla ietvaros filmēts Rundāles pilī.

Dažas no 5.klašu skolēnu atsauksmēm:

Man ļoti patika, skanēja skaista mūzika, skaisti tērpi. Ļoti patika, kā dziedāja Īkstīte. Gribētu šo izrādi noskatīties klātienē.

Patika izrāde, vokālisti ļoti skaisti dziedāja.

Bija interesanti skatīties pasaku, patika.

Izrāde man patika, jo man tas bija kaut kas jauns.

Skatoties bija ļoti neizsakāma sajūta, jo gan es, gan mani draugi šādu mūziku nebijām dzirdējuši.

Patika, ka mūziķi spēlēja dažādus instrumentus, skaisti dziedāja. Bija koši tērpi, un lomu atveidotāji labi tēloja.

Bija interesanti skatīties šo uzvedumu, jo nekad agrāk nebiju redzējusi un dzirdējusi šādu koncertu. Traucēja skatīties tikai tas, ka laiku pa laikam bija problēmas ar  interneta savienojumu.

Man ļoti patika šī izrāde, bija interesants sižets un skaista mūzika!

Izrāde patika, tikai bija pārāk  gara, bija grūti nosēdēt.

Man izrāde patika. Mūziķi skaisti spēlēja dažādus instrumentus, bija koši tērpi. Visa ģimene skatījās.

Izrāde bija interesanta. Vislabāk patika Vardes solo.

Informāciju sagatavoja mūzikas skolotājs Pjotrs Veļičko, apkopoja Signe Kotova