Pasākums Saldus tehnikumā par kiberdrošības tehniķa un citām profesijām

Saldus tehnikumsTrešdien  24.03.2021. plkst.15:00 notika informatīvais vebinārs Saldus tehnikumā. Mums pastāstīja par tehnikuma unikālajām profesijām – kiberdrošības tehniķis un ugunsdzēsējs, glābējs. Šī ir vienīgā mācību iestāde Latvijā, kur var apgūt šāda veida profesijas, kuras, manuprāt, ir retas, pieprasītas tagad un nākotnē.

Par kibedrošības tehniķi pēc tam var strādāt jebkurā valsts vai nevalstiskajā organizācijā, kā arī militārajā jomā, kur ir nepieciešama sistēmu pārbaude, aizsardzība un kontrole. Par kiberdrošības tehniķi var doties mācīties pēc 9.klases (mācību ilgums 4 gadi) vai arī pēc 12.klases (1,5 gads). Galvenās prasības ir interese par tehnoloģijām un kritiskās domāšanas spējas. Pēc mācībām Saldus tehnikumā studijas var turpināt Vidzemes Augstskolā un iegūt bakalaura grādu šajā profesionālajā nozarē.

Saldus tehnikumā ir iespēja apgūt arī citas profesijas, piemēram, būvniecību, ceļu būvniecību u.c., kā arī apgūt mūsdienās aktuālu un populāru profesiju frizieris, imidžmeikers - stilists un pēc tam strādāt kādā modernā salonā vai kā pašnodarbināta persona.

Saldus tehnikumā mācās vairāk kā 700 studenti, kuri savus mācību rezultātus pēc tam parāda ne tikai Latvijā, bet arī Lielbritānijā, Dānijā, Īrijā un daudzās citās valstīs. Tehnikumā katram studentam ir pieejama dienesta viesnīca.

Klases audzinātāji var droši pieteikties klases stundas ar Saldus tehnikumu.

Tehnikuma mājaslapu: https://www.saldustehnikums.lv/

 

Informāciju sagatavoja:
Pedagogs karjeras konsultants
Natālija Mihailova