Pedagogu karjeras konsultantu rudens supervīzija

Rudens supervīzija“Kad saproti, kas ir šī pasaule,
kā tā darbojas, tu bez vismazākās piepūles
sāc radīt brīnumus...”

Pozitīvi domājošais ir spējīgs radīt kaut ko jaunu, kas darbojas un nes citiem labumu. Pasaule ir gaidu un potenciāla pilna – arvien iespējams ieraudzīt ko jaunu un nebijušu, ja ne savā, tad citu dzīvē. Kā darbojas pasaule? Tā ir vienota sistēma jeb matrica, kurā, iedarbinot vienu domu, sāk rezonēt citas. Tāpēc ar savām domām mēs spējam iedarbināt veselu tīklu - ar domu spēku radām notikumus ap sevi un citiem. Sāc domāt, ko tu iedarbini!

(Guna Svence)

22.novembrī notika supervīzija pedagogiem karjeras konsultantiem kopā ar Ingu Pāvuli, kura ir galvenā eksperte skola2030, kā arī atbalsta sniedzēja dažādām vecuma grupām. Grupā mēs bijām 10 cilvēki no dažādam Latvijas skolām - pedagogi karjeras konsultanti.

  Izrunājam tādas tēmas kā robežas un to noturēšanas metodes, kas ir ļoti aktuāla tēma mūsdienu sabiedrībā. “Bieži netur robežas tieši tie, kas pārkāpj robežas,” teica Inga Pāvula. Šie cilvēki nerēķinās ar citu cilvēku robežām, izrāda necieņu un pat uzvedas agresīvi un izaicinoši.Viņiem ir nepieciešams mācīt pacietību un pateicību.

  Svarīgs ir arī darbs ar vecākiem, jo gan skolēniem, gan vecākiem, tagad ir novērojams apātisks emocionālais stāvoklis. Iemeslu ir daudz - attālinātās mācības, atbalsta un pozitīvu emociju trūkums, vakcinācijas nepieciešamība, kas joprojām rada stresu sabiedrībā. Problēmu, īpaši psiholoģisku, tagad ir daudz, bet svarīga ir pieņemšana, kas vienīgā ved uz mieru un līdzsvaru gan skolā, gan sabiedrībā kopumā. Nepieciešams pieņemt doto situāciju izglītības sistēmā kopumā, jo bez pieņemšanas un samierināšanās nekā laba nebūs, negatīvas emocijas radīs tikai un vienīgi plaisas gan mūsos, gan ap mums.Šobrīd pats svarīgākais ir saglabāt līdzsvaru un pievērsties pozitīvai psiholoģijai, kā arī sakārtot savas iekšējās un ārējās sistēmas.

Iekšējo līdzsvaru un savas iekšējās sistēmas sakārtošanu, rezervju papildināšanu veicinās dažādas metodes un prakses - individuālās garīgās prakses, meditācijas, aromterapijas, atjaunojošas masāžas, pastaigas svaigā gaisā, būšana tuvāk dabai, lai atgūtu un līdzsvarotu savu dabisko enerģijas līdzsvaru. Viss, kas vērsts uz iekšējo labbūtību, harmoniju, līdzsvaru un garīgo saskaņu.... Svarīgi pievērsties sava fiziskā spēka un garīgās apziņas frekvenču paaugstināšanai un līdzsvaram

 

“Jūs esat rotaļīgi Visuma radījumi,

kas spēle spēles un priecājas par dzīvi.”

Mēs esam cilvēki, mēs protam arī priecāties un meklējam iespējas, kā sevi saglabāt veselus un stiprus, - meklējam prieku: mēs dejojam, dziedam, smejamies, viegli slīdam kā zivs ūdens dzelmē vai laiski tērgājam kā kaķis, izlaidies saulītē, murrā. Arī tā ir dzīve.

Guna Svence

 

Informāciju sagatavoja
Pedagogs karjeras konsultants
Natālija Mihailova.