Tikšanās ar Pasaules Dabas fonda un Zemes stundas partneri Latvijā uzņēmumu "Tetra Pak" pārstāvjiem

EkoĻoti saulainajā un siltajā pirmajā pavasara dienā, pie mums viesojās pārstāvji no Pasaules Dabas fonda un uzņēmuma “Tetra Pak” ar mērķi aktualizēt jautājumus par globālo dabas daudzveidības krīzi, klimata pārmaiņām un to, ko katrs individuāli var darīt, lai to mazinātu. Nodarbībās piedalījās Daugavpils 12. vidusskolas 10., 11. un 12. klases. Pirmajā nodarbības daļā skolēniem notika informatīva lekcija par bioloģiskās daudzveidības problēmām pasaulē un Latvijā. Savukārt otrajā daļā pārstāve no uzņēmuma “Tetra Pak” vēstīja par dažādu iepakojumu sastāvu un to ”dzīvi”, nonākot dabā. Kā arī noslēgumā skolēni sacentās erudīcijas spēlē par nodarbībās aktualizētajiem jautājumiem. Katrā klašu grupā trīs pirmo vieto ieguvēji saņēma veicinošas balvas, kuras sarūpēja mūsu viesi. Pirmo vietu ieguvēji saņēma kreklus no Pasaules dabas fonda.

lasīt vairāk »

Silto džemperu diena 17.02

Džemperu dienaSilto džemperu diena ceturtdien, 17. februārī pagāja aktīvi. Skolēni un skolotāji ne tikai ģērbās savos mīļākajos siltajos džemperīšos, bet arī tos zīmēja, krāsoja. Daži bija gatavi īpaši lielai temperatūras samazināšanai skolā, ka pat bija nodrošinājušies ar plediem un siltu tēju. Arī mācību stundās veltījām laiku, lai noskaidrotu, kāpēc un kā radās Silto džemperu diena, kāds ir tās galvenais mērķis. Tāpat arī mācību stundās tika aktualizētas problēmas par klimata pārmaiņu un globālās sasilšanas jautājumiem.

lasīt vairāk »

Daugavpils pilsētas spēle "Kā būtu, ja atkritumi kļūtu par resursiem?"

Atkritumi resursi

lasīt vairāk »

Ekoskolu Rīcību dienas

Ekoskola, rīcībaVisā Latvijā un arī Daugavpils 12. vidusskolā no 15. – 28. novembrim norisinājās Rīcību dienas. To mērķis ir  divās nedēļās pievērst sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam.

Mūsu skolas audzēkņi Rīcību dienu ietvaros pētīja ūdens piesārņojumu tuvākajās ūdenstilpēs, kā arī, vai tajās ir sastopamas aizsargājamas zivju sugas. Skolēni izpētīja arī mūsu valstī pieņemtos noteikumus saistībā arī makšķerēšanu. Uzzināja, kā veikalā izvēlēties tādu zivi, kura iegūta ilgtspējīgi apsaimniekojot pasaules ūdeņus. Izveidoja skolā ekspozīciju par apdraudētajām zivju sugām un informatīvu materiālu par to, kā izdarīt zivij un cilvēkam drošāko izvēli.

lasīt vairāk »

Rīcību dienas Daugavpils 12. vidusskolā

Rīcību dienasKatru mācību gadu Ekoskolu programmas ietvaros notiek Rīcību dienas kampaņu ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vērst uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt šīs problēmas mazināt. Nedēļas laikā tiek organizētas dažādas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, uzsāktas praktiskas iniciatīvas, kuru mērķis ir piedāvāt risinājumus globālām vides problēmām, īstenojot vietēja mēroga rīcības.

lasīt vairāk »

Ekopadomes darbība rudenī.

EkoskolaDaugavpils 12. vidusskola jau kopš 2012. /2013. m.g. ir aktīva Ekoskolu programmas dalībniece un Zaļā karoga nesēja, taču pandēmijas dēļ, uz gadu nācās pārtraukt aktīvu iesaisti, diemžēl Zaļo karogu zaudējām. Šajā mācību gadā skola atsāk savu darbību Ekoskolu programmā.

lasīt vairāk »

Piedalies "Zaļās jostas" rīkotajam Vislatvijas makulatūras vākšanas un bateriju vākšanas konkursā "Tīrai Latvijai"

Makulatūras plakāts

lasīt vairāk »

Jauniešu vides līderu forums

Rīcības dienu kampaņaMēs, skolas Ekopadomes pārstāvji: Daniels Daņilos, Amanda Neimane, Karīna Smilgina un Eva Tropa, Ekoskolas programmas ietvaros piedalījāmies “Jauniešu vides līderu forums”, kas norisinājās no 22. līdz 24. oktobrim Zoom platformā.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12. vidusskolā Ekoskolu programma atgriežas!

Ekopadome12. vidusskolā 6. oktobrī notika Zoom sēde, kur jaunā padome, kura sastāv no 26 cilvēkiem, Kabakovas Elīzas vadībā pārsprieda plānu, kā realizēt šī gada Ekoskolu programmas mērķus. Tika pārrunāts par šī mācību gada aktualitātēm, mērķiem. Jau ir izdomāti dažādi uzdevumi, kā piemēram, fizikas stundās skolēni pētīs skaņas un gaismas piesārņojuma ietekmi uz vidi.

lasīt vairāk »