Ekopalodzes izveide

EkopalodzeSaulainajā pirms pavasara nedēļā 4. klašu skolēni, dabaszinību stundu ietvaros, izveidoja savas Ekopalodzes. Skolēnu uzdevums bija sarūpēt mājās kādu nevajadzīgu trauku, kas pildītu puķupoda funkcijas, kā arī augu sēklas. Savukārt skolotājas uzdevums bija visus nodrošināt ar auglīgu augsni un ūdeni. Skolēni stādīja sīpolus, dilles, zirņus, dažādus garšaugus, kā arī puķes.

lasīt vairāk »

Vides dienas Daugavpilī

Vides dienas5. maijā mūsu pilsētā norisinājās Vides diena, kuras ietvaros visa pilsētā notika dažādi pasākumi. Arī Daugavpils 12. vidusskolas skolēni tos aktīvi apmeklēja.

  • Zinātnes kafejnīcu “Kam tā bioloģija?” apmeklēja skolotāja Iveta Leiskina ar 11.b skolēniem Līgu Pauli, Elizabeti Lispuhu, Līviju Franskeviču, Kristīni Maliņu;
  • 7.b klase kopā ar klases audzinātāju apmeklēja Latvijas Valsts mežu rīkoto pasākumu “Skābekļa mežs”, kurs notika Dubrovina parka;
lasīt vairāk »

Meža dienu 2022 un LVM dabas parka apmeklējums Tērvetē

Tērvetē

Mācību gada noslēgumā  6.a un 7.b klase devās uz Tērveti, kur norisinājās lielākais meža izziņas pasākums Baltijā – “Latvijas Meža dienas”, vienkopus pulcinot meža nozares profesionāļus, dabas draugus, ģimenes un skolēnus.

Pasākuma laikā mums tika dota iespēja iepazīties ar Latvijas mežsaimniecību, uzzināt informāciju par videi draudzīgiem un ilgtspējīgiem meža apsaimniekošanas principiem. Zinoši eksperti stāstīja par sēklas ceļu no stāda līdz gatavai koka mājai. Savukārt tīru mežu aizstāvis Cūkmens un citi pasaku tēli aicināja doties aizraujošās nodarbēs.

lasīt vairāk »

Mūsu skolēni kļūst par sabiedriskajiem zinātniekiem

ievaKopumā 40 mūsu skolas skolēni no 4.līdz 12.klasei piedalījāszibakcijā "Viena diena Latvijā", tādējādi brīvprātīgi palīdzot Latvijas Universitātes zinātniekiem, un kļūstot par brīvprātīgajiem novērotājiem jeb sabiedriskajiem zinātniekiem. Lai to izdarītu, skolēniem bija jāatrod un jānofotografē trīs koki tuvplānā - ābele, bērzs un ieva. Šī zibakcija "Viena diena Latvijā", notika vienu dienu 30. aprīlī visā Latvijas teritorijā, un tās mērķis bija labāk izprast dabas norises un reģionālās atšķirības. Visvairāk prasīto  koku sugu fotogrāfiju mūsu skolēni uzņēma Daugavpilī, bet koki tika meklēti un atrasti arī Augšdaugavas un Jēkabpils novados.

lasīt vairāk »

Mēs domājam un rīkojamies "zaļi"

rīkojamies zaļi5. maijā Daugavpils 12.vidusskolas 10. klases komanda: Sņežana Ļeonova, Ērika CiršaAnna VansovičaSanta Bule piedalījās “Vide un Eiropas zaļais kurss”  noslēguma pasākumā ”Ar Eiropys tvierīni Latgolā”.

  Kopumā pasākumā piedalījās 20 komandas, kur ikvienas komandas izstrādātās idejas bija unikālas. Pasākumā skolēnus iedvesmoja zaļās vides eksperti, tika diskutēts par dažādiem jautājumiem zaļās nākotnes labā. Komandas strādāja grupās, kurās bija jāveic dažādi uzdevumi. Daugavpils 12. vidusskolas komanda tika apvienota ar Rugāju Novada vidusskolas komandu, ar kuru kopā izstrādāja projektu ”Zaļā nedēļa skolā".

lasīt vairāk »

Debates mūsu skolā Vides dienas ietvaros

DebatesŠodien, 5. maijā, Vides dienas ietvaros Daugavpils 12. vidusskolā norisinājās pasaules formāta debates par tēmu "Valdība uzskata, ka mūsu ikdienas ieradumi ietekmē/neietekmē vietējās ekosistēmas". Debatēs piedalījās četras Daugavpils 12. vidusskolas  un divas Daugavpils Valsts ģimnāzijas komandas. Par labākajiem debatētājiem pamatskolas vecuma grupā kļuva mūsu skolas 9.a klases skolniece Inese Dzedone, bet vidusskolas vecuma grupā  - Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolnieks Dāniels Leitāns.

lasīt vairāk »

Tikšanās ar Pasaules Dabas fonda un Zemes stundas partneri Latvijā uzņēmumu "Tetra Pak" pārstāvjiem

EkoĻoti saulainajā un siltajā pirmajā pavasara dienā, pie mums viesojās pārstāvji no Pasaules Dabas fonda un uzņēmuma “Tetra Pak” ar mērķi aktualizēt jautājumus par globālo dabas daudzveidības krīzi, klimata pārmaiņām un to, ko katrs individuāli var darīt, lai to mazinātu. Nodarbībās piedalījās Daugavpils 12. vidusskolas 10., 11. un 12. klases. Pirmajā nodarbības daļā skolēniem notika informatīva lekcija par bioloģiskās daudzveidības problēmām pasaulē un Latvijā. Savukārt otrajā daļā pārstāve no uzņēmuma “Tetra Pak” vēstīja par dažādu iepakojumu sastāvu un to ”dzīvi”, nonākot dabā. Kā arī noslēgumā skolēni sacentās erudīcijas spēlē par nodarbībās aktualizētajiem jautājumiem. Katrā klašu grupā trīs pirmo vieto ieguvēji saņēma veicinošas balvas, kuras sarūpēja mūsu viesi. Pirmo vietu ieguvēji saņēma kreklus no Pasaules dabas fonda.

lasīt vairāk »

Silto džemperu diena 17.02

Džemperu dienaSilto džemperu diena ceturtdien, 17. februārī pagāja aktīvi. Skolēni un skolotāji ne tikai ģērbās savos mīļākajos siltajos džemperīšos, bet arī tos zīmēja, krāsoja. Daži bija gatavi īpaši lielai temperatūras samazināšanai skolā, ka pat bija nodrošinājušies ar plediem un siltu tēju. Arī mācību stundās veltījām laiku, lai noskaidrotu, kāpēc un kā radās Silto džemperu diena, kāds ir tās galvenais mērķis. Tāpat arī mācību stundās tika aktualizētas problēmas par klimata pārmaiņu un globālās sasilšanas jautājumiem.

lasīt vairāk »