Muzikālā izrāde "Īkstīte" digitālā formātā

5.klašu skolēniem 17.decembrī bija iespēja digitālā veidā noskatīties pazīstamā dāņu pasaku meistara H. K. Andersena pasakas galvenās varones Īkstītes piedzīvojumus krāšņā muzikālā uzvedumā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Pasaka savijusies ar franču baroka ģēnija Marka Antuāna Šarpantjē mūziku no viņa sengrieķu mitoloģijas iedvesmotās operas "Akteons".

Hansa Kristiana Andersena pasaka “Īkstīte” ir pilna aizraujošiem notikumiem un negaidītiem pavērsieniem. Tā stāsta par sievu un viņas sen ilgoto bērniņu – Īkstīti, kuru viņa atrod tulpes ziedā. Par nejauko Krupi, kas lolojumu nolaupa, par Lauku peli un Kurmi, arī Bezdelīgu, kas aizved Īkstīti uz brīnumu pilno Ziedu pasauli, kur viņa satiek Princi. Visi šie notikumi lieliski atklājas arī M. A. Šarpantjē krāsainajā mūzikā - gan skumjā un priecīgā, gan aizrautīgā un humora pilnā. Operas skaistie dziedājumi mijas ar deju soļiem topošo baletdejotāju sniegumā.

lasīt vairāk »

Spēlfilma "Pilsēta pie upes" skolēnu vērtējumā

Šī gada sākumā uz kino teātru ekrāniem nonāca jaunā Viestura Kairiša pilnmetrāžas spēlfilma Pilsēta pie upes, kuras scenārijs ir tapis pēc latviešu trimdas autora Gunara Janovska romāna motīviem. 

Mīlestība, galveno varoņu attiecības, kas norisinās uz ļoti sarežģītu notikumu Latvijas vēsturē fona, saista jebkura vecuma skatītāju.

Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 25.februārī šo filmu noskatījās arī mūsu skolas 8.,9. un 11.klašu skolēni. Skolēnus aizrāva gan sižets, gan aktierspēle, gan tas, ka filmā masu skatos bija redzami pazīstami cilvēki – gan skolas biedri, gan skolotāji, gan radinieki.

lasīt vairāk »

"Raganiņa" Daugavpils teātrī

3.martā mūsu skolas 1.-5.klašu skolēni devās uz Daugavpils teātri, lai noskatītos izrādi “Raganiņa”. Režisora Māra Korsieša izrādē skan ne tikai latviešu, bet arī latgaliešu valoda. Izrādes sižets ir spraigs, ir daudz dziesmu un deju.

Kādas ir mazo skatītāju atsauksmes par izrādi?

lasīt vairāk »

9.a un 9.b klase 1.semestra noslēgumā dodas programmas "Latvijas Skolas soma" aktivitātēs

2019. gada 12.decembra agrā rītā Daugavpils 12.vidusskolas 9.a un 9.b klases skolēni programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros devās uz Rīgu, lai Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā aizraujošā, izzinošā un ilustratīvā muzejpedagoģiskā nodarbībā gatavotos 9.klases vēstures eksāmenam, kas bija vēsturisko liecību un faktu apkopojums, aptverot laika posmu no aizvēstures līdz mūsdienām.

lasīt vairāk »

Ciemos M. Rotko mākslas centrā, iepazīstot mākslas pasauli

Š. g. decembrī 7.b klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Apmeklējuma laikā skolēni tika iepazīstināti ar Marka Rotko dzīvesstāstu, iepazina viņa mākslas pasauli, apskatīja arī oriģināldarbus, iemācījās atšķirt oriģinālu no kopijas.

Mākslas centrā bija iespēja iepazīt arī citu, mūsdienu, autoru darbus, instalācijas, dekorus un skulptūras. Interesantas šķita sikspārņu skulptūras, ziemas krājumu izstāde - instalācija.

lasīt vairāk »

Fotogrāfijas vēsturē ielūkojoties

Decembrī Daugavpils 12. vidusskolas 3.a un 3.b klase  programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai darbotos nodarbībā “Fotogrāfijas pasaulē”.

1,5 h garā nodarbība bija pārsteidzošiem iespaidiem un jaunas informācijas pārņemts ceļojums  ar laika mašīnu vēsturē pirms 200 gadiem līdz mūsdienām. Zinošas gides vadībā bija iespējams uzzināt, ka pirmā miglainā fotogrāfija, kas tiek uzskatīta par vecāko zināmo fotogrāfiju pasaulē, uzņemta pirms 190 gadiem 1826. vai 1827. gadā. Tās autors ir franču izgudrotājs Žozefs Nikefors Nīpss, un tajā redzams skats no izgudrotāja mājas loga. Lai uzņemtu šo fotogrāfiju, izgudrotājs izmantoja «aptumšoto kameru» , projicējot attēlu uz alvas plāksnes tās iekšienē. Fotogrāfijas uzņemšanas process aizņēma astoņas stundas.

lasīt vairāk »

Iespēja baudīt mākslinieku darbus un izpaust savu radošumu

Š.g. 17.decembrī 7.a klase apmeklēja Marka Rotko Mākslas centru. Programmas  “ Latvijas skolas soma” ietvaros mēs piedalījāmies radošajā darbnīcā, kur veidojām darbus netradicionālā tehnikā. Bija interesanti iepazīt šo tehniku un to izmēģināt.

Pēc aizraujošās darbošanās ikviens no mums sagatavoja sev dāvanu – interesantu, neparastu darbu.

Bet galvenais, ka mēs apskatījāmies Marko Rotko gleznas un Aleksandra Vasiļjeva dažādu laikmetu kleitu izstādi.

lasīt vairāk »

Sākumskolas skolēni bauda teātra mākslu Daugavpils teātrī

19.decembrī 2.a, 3.b, 4.b un pirmo klašu skolēni programmas“Latvijas skolas somas” ietvaros apmeklēja Daugavpils teātra izrādi “Raganiņa”. Skolēniem bija iespēja noskatīties muzikālu izrādi latviešu un latgaliešu valodā. Spraigās raganu dejas, mazās raganiņas pārdzīvojumi aizrāva katru skatītāju. Bērnus pārsteidza dažādu literāru varoņu parādīšanās izrādes laikā, kuri gan dziedāja, gan dejoja, gan cīnījās.  Mazā raganiņa katram steidzās palīdzēt, lai beigās kļūtu par labu raganiņu, iegūtu atļauju dejot kopā ar citām raganām.

Mazās raganiņas labie darbi iedvesmoja arī mūs veikt labus darbus.

lasīt vairāk »

10.klases skolēni iepazīst kultūrvēsturisku objektu – Daugavpils Skrošu rūpnīcu

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 10.klases skolēni 8.novembrī devās uz Daugavpils Skrošu rūpnīcu.

Skolēnus pārsteidza tas, ka rūpnīca, kas dibināta 1886.gadā, darbojas vēl joprojām. Iespaidīgs ir 28 metrus augstais Daugavpils Skrošu Rūpnīcas tornis, kurš  labi kalpo gan par orientieri  pilsētā , gan kā  rūpnīcas vizītkarte pildot  savas senās tradīcijas skrošu liešanā arī šodien. 

lasīt vairāk »

Virtuālais ceļojums mākslas un literatūras pasaulē

28.novembrī 5.-7.klašu skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja ielūkoties mākslas pasaulē interaktīvajā nodarbībā ""Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu" . Uzliekot virtuālās realitātes brilles, skolēni kopā ar šova galveno varoni Leo devās aizraujošā ceļojumā. Viņi nokļuva alās, kurās cilvēki ir atstājuši vizuālas liecības par laiku pirms mūsu ēras, pabija Renesanses laikā un aplūkoja Mikelandželo mākslas darbus un lidaparātu rasējumus, kā arī iepazina Vinsenta Van Goga darbus.

lasīt vairāk »