Lāčplēša dienā – "Dvēseļu putenis"

11.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 10.-12.klašu skolēni skatījās spēlfilmu “Dvēseļu putenis”. Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem atspoguļo latviešu tautas cīņu par neatkarību un to, ka Latvijas valsts esamība nav pašsaprotama. Filma izved cauri vēsturiskajiem notikumiem, padarot tos par personīgo pieredzi.

Galvenajam varonim Artūram ir tikai sešpadsmit, kad viņš dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Tuvu cilvēku zaudējums, pirmā mīlestība, nodevība, karā piedzīvotās šausmas – rūdījums, kas veidoja Artūra raksturu un dzīves uztveri, neatstāj vienaldzīgu nevienu skatītāju.

lasīt vairāk »

Savu pilsētu iepazīstot…

Valsts svētku mēnesī mūsu skolas 8. un 11.klašu skolēni turpināja iepazīt savu pilsētu. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika apmeklēta Daugavpils skrošu rūpnīca - vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā, vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā. Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis.

Ekskursijas vadītāji skolēniem piedāvāja apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpt tās 32m augstajā tornī, zem kura atrodas 14 m dziļā dzesēšanas aka, sajust unikālo 19. gadsimta atmosfēru un iepazīt senās iekārtas darbībā. 8.klašu skolēniem īpašu interesi radīja iespēja rūpnīcas apskates laikā izmēģināt saražoto produkciju šautuvē.

lasīt vairāk »

Vai tu zini, cik daudzveidīga ir koka dzīve?

Mūsu sākumskolas skolēni zina atbildi uz šo jautājumu, jo 18.oktobrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolā viesojās “Namdara darbnīcas” radošā komanda, un 1.-4.klašu skolēniem tika piedāvātas izzinošas un radošas aktivitātes, kurās viņi iepazinās ar koka daudzveidīgo dzīvi.

No rīta, ienākot Daugavpils 12.vidusskolas foajē, pārsteidza kņada un skolēnu aktīva rosīšanās – kāds veidoja savu skaisto skaidu, kāds – piedalījās bluķa grebšanā, kāds zāģēja.

lasīt vairāk »

Deju izrādes "Čipolino" apmeklējums

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, mūsu skolas trešo un ceturto klašu skolēni apmeklēja deju izrādi bērniem “Čipolino”, kas veidota pēc Dž.Rodāri darba motīviem, Daugavpils teātrī.

Latviešu valodas stundās ceturto klašu skolēni iepazinās ar Dž. Rodāri daiļradi, lasīja “Dželsomino melu zemē” un “Sīpoliņa piedzīvojumus”. Skolēni vērtēja galveno varoņu rīcību, salīdzināja ar pieredzēto ikdienas dzīvē, pauda savu attieksmi par lasīto.

lasīt vairāk »

"Ekskursija pa tramvaja logu" Daugavpilī programmas "Latvijas skolas soma"

Š. g. 16. aprīlī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.b klases skolēni devās neparastā braucienā – mācību ekskursijā ar pilsētas tramvaju “Daugavpils caur tramvaja logu”, iepazīstot savu pilsētu no jauna un uzzinot neparastus faktus no pilsētas vēstures.

lasīt vairāk »

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

30.maijā  Daugavpils 12.vidusskolas  skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas Universitātes  Botānisko dārzu un piedalījās izglītojošajās nodarbībās.

Skolēniem bija iespēja iepazīt augu un kukaiņu dažādību, to izcelšanās  vēsturi. Viņi ieguva daudz jaunas informācijas par augu un kukaiņu izcelsmi un to nonākšanu Latvijā. Skolēni priecājās  par balto paradīzes putnu – strelīciju, kas nesen uzziedējusi dārzā un par tropu tauriņu māju dažādiem eksotiskiem tauriņiem.

lasīt vairāk »

Latvijas Dabas muzejs ciemojas mūsu skolā

26.martā mūsu skolā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās Latvijas Dabas muzeja darbinieki un vadīja muzejpedagoģiskās nodarbības. 5.klašu skolēni piedalījās nodarbībās “Kukaiņu pasaule” un “Miljoniem gadu pirms un pēc dinozauriem...” 7. un 9.klašu skolēniem tika piedāvāta nodarbība “Klimata pārmaiņas”. 8.klašu skolēni piedalījās nodarbībās “Kukaiņu pasaule” un “Nepērc viņu dzīvības’, savukārt 10.klašu skolēni – “Nepērc viņu dzīvības” un “Miljoniem gadu pirms un pēc dinozauriem...”

lasīt vairāk »

Izrādes "NEKAS" apmeklējums Valmieras Drāmas teātrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

29.martā mēs, 9.klašu skolēni, devāmies uz Valmieras Drāmas teātra izrādi “Nekas” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Izrāde veidota pēc Jannes Telleres grāmatas motīviem. Tā vēsta par pusaudžu problēmām, attiecībām ar vecākiem un bailēm no pieaugšanas.

Lugas galvenais varonis ir 7.klases skolnieks Pjērs Antons, kurš neredzēja dzīvei jēgu, un Pjēra klasesbiedri, kuri centās pierādīt, ka jēga tomēr ir.

Arī pats iestudējums nebija tāds, kā ierasts redzēt. Izrāde notika nelielā, tumšā telpā, it kā vēstot par jauniešu dvēselēs 21.gadsimta sabiedrības iesēto tumsu.

lasīt vairāk »

Latvijas skolas somā – Latvijas vēsture un "Tango ar Stroku"

Lai padziļināti  sagatavotos Valsts centralizētajiem eksāmeniem, mūsu skolas divpadsmito klašu izglītojamie programmas  “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.februārī devās uz Rīgu nostiprināt vēstures zināšanas Latvijas Okupācijas muzejā un Kara muzejā un pilnveidot krievu valodas prasmes, noskatoties mūziklu “Tango ar Stroku”.

Okupācijas muzejā notika mācību stunda “Padomju deportācijas”, uz stundu 12.a un 12.b klašu skolēni līdzi ņēma izpildītos mājas darbus, vispirms atkārtoja īsu vēstures kursu, tad  strādāja grupās. Darbs grupās bija aizraujošs, jo varēja  apskatīt un rokās paturēt lietas, kuras no Latvijas izsūtītie cilvēki bija paņēmuši līdzi uz Sibīriju. Katrai no tām ir savs stāsts. Skolēni apskatīja, kādā  lopu vagonā tika deportēti cilvēki; kā izskatījās VDK (čekas) nopratināšanas kamera. Baisi….

lasīt vairāk »

Latvijas simtgades filma "Tēvs Nakts"

14. decembrī 9.b klases skolēni  iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros skatījās simtgades filmu “TĒVS NAKTS” Vienības koncertzālē.

Pēc Ineses Zanderes romāna "Puika ar suni. Stāsts par nosargātu noslēpumu" motīviem tapusī filma vēsta par Žaņa Lipkes ģimenes centieniem glābt ebrejus 2. pasaules kara laikā  traģiskā vēstures situācijā. Filmas režisors Dāvis Sīmanis.

Pirms filmas skolēni tika ievadīti sarežģītajā vēstures tematikā -  noskatījās 3 vēsturnieku izveidotus video materiālus (holokaustā izdzīvojušā, vēsturnieka un muzeja “Ebreji Latvijā” dibinātāja Marģera Vestermaņa materiālu par Žani Lipki –20.gadsimta Latvijas vēstures pētnieka Ulda Neiburga video par holokaustu Latvijā un vēsturnieka Kaspara Zeļļa materiālu par antisemītismu.

lasīt vairāk »