Izrāde "Pūt, vējiņi!" Latvijas Nacionālajā teātrī

19.oktobrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 10. un 11.klašu skolēni devās uz izrādi “Pūt, vējiņi!” Latvijas Nacionālajā teātrī. Tautas dziesma piecos cēlienos Pūt, vējiņi! (1914) ir visbiežāk spēlētā Raiņa luga.

Jaunākajai Nacionālā teātra Lielās zāles izrādei Pūt, vējiņi! ir četri autori – dramaturgs Rainis, komponists Imants Kalniņš, režisors Elmārs Seņkovs un māksliniece Monika Pormale. 

lasīt vairāk »

Mobilā planetārija izrādes

2.a, 2.b, 3.a, 3.b, 5.a, 5.b, 6.a un 6.b klases skolēniem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja redzēt Mobilā planetārija izrādi “Virtuālā realitāte, kas virpuļo kosmosā”. Mērķis – iepazīstināt izglītojamos ar kosmosa noslēpumiem, izmantojot virtuālo realitāti, mūsdienu tehnoloģijas. Izrādē tika izmantotas ciparu tehnoloģijas, ar kuru palīdzību tika demonstrētas zvaigžņotās debesis un izplatījums visā tās daudzveidībā, kas ļāva skolēniem izbaudīt unikālu "grimšanas efekta klātbūtni" un 3D specefektus bez brillēm.

lasīt vairāk »

Radošās darbnīcas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

 6.b klases skolēni š. g. 19. decembrī apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai piedalītos Ziemassvētku radošajā darbnīcā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Pasākuma laikā skolēni izgatavoja Ziemassvētku eglītes rotājumu – piparkūku ziemeļbriedi, kas ir ne tikai Ziemassvētku simbols, bet arī viens no senākajiem eglīšu rotājumiem pasaulē un Latvijā.

lasīt vairāk »

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

2.a, 2.b., 3.a un 3.b klases skolēni novembrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju (turpmāk tekstā – muzeju).

2.a klases skolēni pirms muzeja apmeklējuma sociālo zinību, latviešu valodas un klases stundā aplūkoja šādas tēmas: “Kas ir muzejs?”, “Ko muzejā varēs ieraudzīt?”, “Kāpēc muzeji nepieciešami?”. Skolēni izteica minējumus, ka muzejā tiek glabātas liecības par seniem atklājumiem, vecā nauda, zobeni, dzīvnieku skeleti, gleznas un statujas, viņi muzejā varēs ieraudzīt dinozaura olu, dzīvnieku skeletus, gleznas un statujas.

lasīt vairāk »

4.klašu izglītojamie devās uz Zinātkāres centru "Daugavpils ZINOO"

4.klašu izglītojamie iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Zinātkāres centru “Daugavpils ZINOO”. Vienu stundu viņi iepazinās ar aktivitātēm, ko piedāvā centrā, otru stundu viņi pavadīja izglītojošaā nodarbībā “Zemestrīce”.

4.klašu izglītojamie dabaszinībās apguva tematu ”Zemes uzbūve”, lai labāk to izprastu, viņi skatījās mācību filmu “Ieži” un stundā pētīja iežu īpašības. Lai iegūtu pamatīgākas zināšanas un nostiprinātu stundā iegūto informāciju, 4.b klases skolēni 12.decembrī un 4.a, 4.c klases skolēni 18.decembrī piedalījās izglītojošā nodarbībā “Zemestrīce” Zinātkāres centrā “Daugavpils ZINOO”. Skolēni uzzināja, ka notiek Zemes garozas plātņu nobīdes, tā rezultātā notiek zemestrīce. Visbiežāk zemestrīces notiek Japānā un Ķīnā. Skolēnus pārsteidza tas, ka arī Latvijā ir notikušas zemestrīces.

lasīt vairāk »

Breika deju skola “Factory Kingz”

13.novembrī mūsu skolā viesojās breika deju skolas “Factory Kingz” pārstāvji un šīs skolas vadītājs Andžejs Začinajevs. Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 11.klašu skolēniem bija iespēja klātienē iepazīties ar  hip-hop kultūru, kas ir viena no populārākajām subkultūrām Latvijā. Breiks ir viens no hip-hop kultūras pamatelementiem. Breikā dejotāji sacenšas viens ar otru radošumā, muzikalitātē un veiklībā. Jaunieši, izvēloties šo deju stilu, attīsta fizisko sagatavotību (papildus deju nodarbībām viņi regulāri nodarbojas ar sportu – skrien, peld, apmeklē sporta zāli u.c.), izkopj ķermeņa plastiku. Īpašs uzsvars tiek likts uz improvizāciju, sava stila un orģinālo kombināciju izveidi.

lasīt vairāk »

8.a klases skolēni baudīja mākslu

18.decembrī 8.a klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kur aplūkoja vairākas izstādes - Izabellas Krolles  personālizstādi “Artērija” (skolēni bija pārsteigti, ka māksliniece vēl joprojām 80 gadu vecumā rada mākslas darbus), Igaunijas Grafiķu asociācijas izstādi “Igaunijas simtgade Latvijā”, V Starptautiskā  tekstila un šķiedru mākslas simpozija darbus, Šveices impresionisma vēstneša Juliussa Fogtli darbus u.c.

lasīt vairāk »

Vīru kopa "Vilki" mūsu skolā!

14.decembrī mūsu skolā viesojās vīru kopa “Vilki”, kuri vadīja divas koncertlekcijas “Karavīru dziesmas no senajiem laikiem līdz mūsdienām” 7.-9.klašu skolēniem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Vīru kopas “Vilki”dalībnieki ir dažādu profesiju pārstāvji, vīri, kuriem tuva ir karavīra dzīvesziņa. Vīri bija tērpušies apģērbā, kas izgatavots pētot arheoloģiskajos izrakumos Latvijā atrastos 10.-13.gs.tērpu fragmentus un etnogrāfiskos materiālus, demonstrēja arī senā karavīra zobenu, kura asmenī kādreiz tika iekalta katra karavīra devīze. Koncertlekcijas laikā tik stāstīts par senajiem instrumentiem, ko spēlēja kopas dalībnieki. Gan mūzikas instrumentus, gan daļu savu tērpu – kreklus, vamžus, apavus, rotas – gatavojuši vīri paši.

lasīt vairāk »

Leļlu teātra "Tims" aktieri ar izrādi "Šreks un ēzelītis dejā lec"

15.novembrī Daugavpils 12.vidusskolā inciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās leļlu teātra “Tims” aktieri ar izrādi “ Šreks un ēzelītis dejā lec”.

Šreks un Ēzelītis Dziesmu un deju svētkos nepiedalījās dažādu apsvērumu dēļ, tāpēc viņi, viesojoties mūsu sākumskolā,  mācīja bērniem dziesmas un dejas, kuras tika gatavotas latviešu Dziesmu un deju svētkiem.

1.-3.klašu izglītojamie un skolotāji bija sajūsmā par atraktīvo kopā dziedāšanu un dejošanu ar pasaku tēliem. Skolēniem ļoti patika aktieru tērpi un dekorācijas. Leļļu teātra “ Tims” aktieru kvalitatīvais sniegums raisīja pozitīvas emocijas gan izrādes laikā, gan vēl nākamajā dienā.

lasīt vairāk »

Iepazīt un izjust savu novadu - Latgali

Iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros  12. klašu skolēni 9. oktobrī izzināja Krāslavas un Lūznavas kultūrvēsturisko mantojumu, Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības un baudīja Latgales ainavas īpašo valdzinājumu. Skolēniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes, kurās tika integrēti šādi mācību priekšmeti: Latvijas vēsture, fizika, sports, matemātika. Aplūkotās tēmas:
1) „Latgales muižu nacionalizācija pēc Pirmā Pasaules kara”, „Ievērojamākie cilvēki Latgalē 18. -19. gs”;
2)  koordinātu sistēmas izmantošana matemātikā, fizikā un dabā;
3)  orientēšanās  apvidū;
4) radioviļņu izplatīšanās un QR Scanner koda izmantošana.

lasīt vairāk »