Savu pilsētu iepazīstot…

Valsts svētku mēnesī mūsu skolas 8. un 11.klašu skolēni turpināja iepazīt savu pilsētu. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika apmeklēta Daugavpils skrošu rūpnīca - vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā, vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā. Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis.

Ekskursijas vadītāji skolēniem piedāvāja apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpt tās 32m augstajā tornī, zem kura atrodas 14 m dziļā dzesēšanas aka, sajust unikālo 19. gadsimta atmosfēru un iepazīt senās iekārtas darbībā. 8.klašu skolēniem īpašu interesi radīja iespēja rūpnīcas apskates laikā izmēģināt saražoto produkciju šautuvē.

Savukārt 11.klašu skolēni ir gandarīti, ka tieši mūsu pilsētā ir objekts, kuru ir vērts apmeklēt ikvienam pilsētas iedzīvotājam. Neskatoties uz to, ka 6.klasē viņi jau bija šajā rūpnīcā, guva jaunus iespaidus. Pildot darba lapas, bija interesanti klausīties gida aizraujošo stāstu, piemēram, to, ka skrošu rūpnīcas atrašanās vieta ir pats augstākais punkts pilsētā. Izbrīnīja tas, ka kādreiz Skrošu rūpnīca bija žogu rūpnīca. Interesanti, ka Daugavpils Skrošu rūpnīca ražo munīciju ne tikai medniekiem, bet arī sportistiem.

Skolēni lepojas ar to, ka mūsu pilsētā atrodas tāds nozīmīgs kultūrvēsturisks objekts, iesaka arī citiem interesentiem to apmeklēt.

Paldies atraktīvajiem un radošajiem nodarbību vadītājiem!

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Informāciju sagatavoja skolotāja I.Bogatā un 11.a klases skolēni Līva Liepiņa un Edgars Škapars