Savu resursu apzināšanās pārmaiņu laikā

Resursu apzināšanāsAnce Saulīte patiesi ir saulīte, jo iedvesmoja mūs visus – savus supervīzijas dalībniekus ar savu starojošo gaismu, labsirdību un dziļu empātiju.Supervīzija patiesi notika vajadzgajā laikā un vietā, jo bija jūtams nogurums, sociālā trauksme, spēka zudums un sabiedrības negācijas. Šiem brīnišķīgajiem pasākumiem ir viens milzīgs pluss - tie patiesi iedvesmo, papildina mūsu resursus un sniedz vajadzīgo atbalstu. Sirsnīgs paldies organizētājiem par iespēju piedalīties šādos pasākumos un aktīvi darboties līdzi. Mums visiem ir savas problēmas un sarežģījumi, rūgtums dvēselē par to, ka kaut kas nav tā, kā gribētos, bet mums deva lielisku iespēju izrunāties un justies atviegloti pēc sarunas. Tik ļoti aktuāls jautājums šobrīd ir par bērnu agresiju, kāpēc šī emocija tagad tik bieži tiek pieminēta un valda visā sabiedrībā? Tikai tāpēc, ka, izrādās, agresori cīnās par līdera lomām.

Mūsu supervīzijas pamatjautājums bija šobrīd ļoti aktuāls – savu resursu apzināšanās pārmaiņu laikā. Tajā mēs noskaidrojām, kādā veidā katrs no mums papildina savus resursus, kādi resursi katram no mums ir piemērotāki un ko darīt, lai uzturētu savu dzīves un darba balansu līdzsvarā, jo dzīvē visam  jābūt līdzsvarā. Mēs nedrīkstam atstāt bez uzmanības savu fizisko, emocionālo vai mentālo veselību – visam jābūt harmonijā, vienotībā un saskaņā.

Piemēram, man pēc izvēles karšu rezultātiem sevis pašregulācijai ir nepieciešams  prieks, jaukas un pozitīvas emocijas, dažādas nodarbes, kurās es varu izklaidēties un patīkami pavadīt laiku, kā otro pašregulācijas elementu man uzrādīja jūru – tas nozīmē tieksmi pēc plašuma, brīvības, tīra ūdens un tīras enerģijas. Noteikti jūra, ūdens veiksmīgi palīdz noņemt visu negatīvo un piepildīt ar jauniem enerģijas resursiem.

Un nobeigumā tika atgādināts, ka mums jāievēro dzīves kvalitāte, lai uzturētu sevi savā vislabākajā formā, lai mēs neizdegtu un mūs nepārņemtu apātija. Dariet to, kas jums patiesi patīk – gleznojiet, jo mākslas terapija ļoti atslābina un sniedz pat meditatīvu efektu, nodarbojieties ar jogu, meditācijām, jo mūsu ķermenis ir Dieva dota dāvana, kuru mūsu uzdevums ir saudzēt un rūpēties par to visas dzīves garumā, pat ja dažreiz kādu svarīgu darāmo ir jāatliek malā savas veselības, labbūtības dēļ. Lielākā prioritāte vienmēr esi tu – cilvēks un tavs ķermenis, prāts, apziņa tavi dotumi un talanti, kuri rūpīgi glabājas tevī, un viss ieliktais tavā ķermenī, tavā prātā paliek tur uz mūžu, kas beigu beigās arī veido tavu personību un Tavu absolūto veselumu.

Informāciju sagatavoja:
Pedagogs karjeras konsultants
Natālija Mihailova