Sestā klase devās ekspedīcijā uz mežu

Ekspedīcija pa mežuPiektdien, kad visi sportoja, mūsu skolas 6. a klase devās “Meža ekspedīcijā”.  Viņi kopā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM), LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris”  apguva  dabaszinības mežā.  Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus, veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm, saprata, kā dabaszinībās un matemātikā iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē.

Aptuveni 3 km garā izglītojošā pārgājienā mežā,  pieredzējušu mežsaimnieku vadībā, apstājāmies desmit  meža izziņas pieturās. Katrā pieturā  skolēni pildīja praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risināja individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus fiksējot speciālās darba burtnīcās.  Burtnīcās  tapa atbildes  par  to,  kā  noteikt koku vecumu, izmērīt to augstumu; kādus produktus dod mums mežs; uzzināt un uzrakstīt, no kā jāsargā jaunaudzes; kā arī iemācījāmies būvēt izturīgu tiltu bez naglām un daudzas citas interesantas lietas.  

Pēc attālināti pavadīta mācību gada dažiem no mums sagādāja grūtības veikt distanci mežā, jo tik pierasti bija uzdevumus dabaszinībās veikt mājās - pie datora. Bet šajā “mācību stundā” visus uzdevumus veicām aktīvā darbībā un pierakstus vajadzēja veikt, sēžot uz celma. 

Noslēgumā bērnus gaidīja pikniks labiekārtotā atpūtas vietā ar ugunskuru, pie kura paēdām un atpūtāmies.  Mūsu veselības diena bija aktīva un izzinoša. Paldies AS “Latvijas meži” un 6.a klasei par  izturību!

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

 Informāciju sagatavoja 6.a klases audzinātāja Iveta Meškovska