Tiešsaistes vebinārs: “Marks Savicks: Mans karjeras stāsts”

M. Savickis11.03.2021.,plkst.14:00 notika tiešsaistes vebinārs pedagogiem karjeras konsultantiem par Marka Savicka individuālo karjeras konsultēšanas metodi “Mans karjeras stāsts.”

Vebināru mēs iesākām ar iemīļotā teiciena vai moto ierakstu www.menti.com. Tālāk apskatījām interviju ar pašu M.Savicks youtubā. Daži no M.Savicka izteicieniem: “Viņi ir autori, mēs esam klausītāji, labi klausītāji”, “Konsultantu uzdevums ir mudināt klientu strādāt. Konsultanta uzdevums ir  uzdot jautājumus, nevis piedāvāt atbildes”, “Mans galvenais darbs ir radīt drošu vidi, kurā persona jūtas ērti un brīvi var runāt par to, kas viņu uztrauc, kas bloķē viņa lēmumu pieņemšanu.”

Tālāk mēs sadalījāmies pāros un labākā kontakta veidošanai mums vajadzēja izteikt komplimentu, vēlējumu vai pozitīvu atziņu savam kolēģim. Pēc tam pievērsāmies Karjeras konstruēšanas teorijai (KKT) un Karjeras konstruēšanas intervijai (KKI) tā tika izveidota 1989.gadā. Strukturētā intervija par pieciem tematiem, kas atklāj dzīves tēmas un palīdz pieņemt lēmumus par karjeras maiņu pašreizējā situācijā. Klients labāk var īstenot savu karjeras stāstu, jo ir noskaidrojis, KAS viņš ir, KUR darba pasaulē vēlas būt un KĀ tuvoties profesijām, kuras varētu patikt.

No KKI stāstiem konsultants izveido kolāžu – dzīves portretu; no mikrostāstiem uz makrostāstu. Klienta stāstā izmantotie darbības un īpašības vārdi ir atslēgas turpmākā skatupunktu noformulēšanai.

Tālāk mēs izskatījām intereses un Holandes personību tipoloģiju. Holanda tipoloģijas izmantošana attiecībā uz žurnāliem.

Kopsavilkumā mums vajadzēja atbildēt uz šādiem jautājumiem: Personas, kuru apbrīnoju uzaugot? Kuram tu gribētu dzīvē līdzināties? Kurus žurnālus tu lasi regulāri? Kas tev tajos patīk? Kādi TV raidījumi tev patīk? Kādas interneta vietnes tu izmanto? Pastāsti par savu iecienītāko grāmatu vai filmu?

Nobeigumā ar www.menti.com starpniecību atbildējām, kā varētu šo metodi izmantot darbā? Lielāko procentu daļu ieguva šādas atbildes: Ievadjautājumi un kontakta dibināšanai un radīt reflekciju konsultējamā pašanalīzei.

Sirsnīgs paldies mūsu jaukām un ļoti empātiskām, profesionālajām vebināra pasniedzējām Airai Klampei (Liepājas Universitātes maģistra studiju programmas “Karjeras konsultants” pasniedzēja) un informācijas un karjeras atbalsta departamenta Euroguidance programmas vadītājai Ilzei Astrīdai Jansonei.

 

Informāciju sagatavoja:
Pedagoģe – karjeras konsultante
Natālija Mihailova